W okresie letnim proponujemy wycieczki autokarowe:

 - baseny termalne - Bania
 
- do  Zakopanego 
 - Kraków – Wawel + stare miasto
 - do Wieliczki 
 - do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej
 - do Oświęcimia i Wadowic

 - w Pieniny Szczawnica i Niedzica
 - w Tatry - Morskie Oko
 -
Termy Podhalańskie – Szaflary  
 - Baseny termalne – Bukowina Tatrzańska
 - do Ludźmierza i na jarmark w Nowym Targu   
 -
Park miniatur – Inwałd


Opis wycieczek autokarowych organizowanych cylkicznie w okresie letnim


  1. BASENY TERMALNE  – BANIA  wyjazd godz. 9.15 powrót ok. 14.00 
                                                           
lub   wyjazd godz. 15.00 powrót ok. 20.00

Termy Bania w Białce Tatrzańskiej to miejsce niezwykłe – łączy w sobie rozrywkę parku wodnego, komfortowego SPA oraz lecznicze właściwości termalnego wypoczynku. Wszystko to dopełnia położenie w bezpośrednim sąsiedztwie największego w Polsce kompleksu narciarskiego. Interesujące rozwiązania architektoniczne pozwalają na rozrywkę i relaks w niezwykle stylowych wnętrzach, zaskakujących intrygującymi połączeniami góralskiego folkloru i nowoczesnego dresingu. Wreszcie rozwiązania proekologiczne na niespotykaną dotąd skalę sprawiają, iż Terma wpisuje się w ideę troski o środowisko naturalne.

Wodę termalną pozyskuje się z głębokości 2500 metrów a jej temperatura osiaga 72 st. C. Termy Bania oferują swoim gościom prawie 9000 m kw wodnej rozrywki i relaksu. Źródło wody geotermalnej w Białce Tatrzańskiej charakteryzuje się: korzystny stopień mineralizacji, zróżnicowany skład fizykochemiczny, niska kwasowość, znikoma zawartość składników organicznych, bakteriologiczna czystość.
Saumarium to pięć saun o różnej specyfice, basen termalny z wodą o temperaturze 36 st. C, basen chłodzący o temperaturze 24 st. C, ławki z kadziami do moczenia nóg, specjalne natryski. 
Woda termalna charakteryzuje się wysokiej jakości właściwościami leczniczymi, wynikającymi z występowania składników o korzystnym wpływie na organizm ludzki.

CENA: 
45,00 zł osoba dorosła 
+ wstępy 39.00 / 49.00 zł za 2,5 h 

SENIORZY od 60 lat 33/39.00 zł

40,00 zł dziecko do 10 lat 
+ wstępy 29.00 / 29.00 zł za 2,5 h


2. WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO  wyjazd o godz. 9.15     powrót ok. 16.00

Jaszczurówka. Zobaczymy tu wspaniały drewniany kościółek z witrażami projektu Witkiewicza, wybudowany z płazów w 1904 roku przy jedynej kiedyś drodze prowadzącej nad Morskie Oko. Wielka Krokiew. Przejazd pod kompleksem skoczni narciarskich. Skocznię wybudowano tu w 1925 roku według projektu Stryjewskiego. To tutaj w 1997 roku górale przyjmowali Ojca Świętego Jana Pawła II. Gubałówka. Wyjazd i zjazd kolejką linowo - terenową na Gubałówkę lub koleją krzesełkową. Ze szczytu Gubałówki rozciągają się wspaniałe widoki na Zakopane i Tatry.Krzeptówki. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które zostało ufundowane jako votum wdzięczności za ocalenie papieża od śmierci z rąk zamachowca w roku 1981. Za kościołem znajduje się ołtarz, przeniesiony tu spod skoczni, po ostatniej wizycie Jana Pawła II w Zakopanym w 1997 r. 
  Chochołów – przejazd przez wieś bedącą w całości muzeum etnograficznym, skupiającym szereg charakterystycznych zabudowań dawnej wsi góralskiej. 

 

 

CENA: 
50,00 zł os. dorosła + wstępy 21,00 zł 
40,00 zł dziecko do 10 lat + wstępy 17,00 zł


3 KRAKÓW – WAWEL + STARE MIASTO  wyjazd godz. 9.15 powrót ok. 16.00


PRYWATNE APARTAMENTY KRÓLEWSKIE: tej części pałacu zachowały się renesansowe stropy modrzewiowe, a w dwóch salach również pierwotne malowane barwne fryzy ścienne. Szczególną uwagę zwracają gotycko-renesansowe portale, dzieło mistrza Benedykta. Wyposażenie pochodzi z epoki renesansu; są to dzieła północnoeuropejskie i włoskie, w tym arrasy pejzażowo-zwierzęce i groteskowe króla Zygmunta Augusta.
SKARBIEC KORONNY: w sali z paradną bronią pomieszczono przede wszystkim część łupów z XVII-wiecznych kampanii wojsk polskich, w tym trofea z odsieczy wiedeńskiej z roku 1683, głównie kunsztownie dekorowane rzędy na konie i siodła, pochodzące z najwybitniejszych warsztatów tureckich, perskich, a także wykonane w Polsce w wieku XVII i XVIII. Można też podziwiać militaria ze zbrojowni Jana III Sobieskiego w Żółkwi.
ZBROJOWNIA: została poświęcona ręcznej broni palnej oraz miotającej. Zobaczyć można wspaniałe, inkrustowane kością, zdobione trawieniem i rytowaniem strzelby, arkebuzy, petrynały i pistolety z wytwórni niemieckich, śląskich, francuskich, hiszpańskich oraz polskich (w. XVI-początek w. XIX). Interesujące są również przeznaczone do celów myśliwskich i sportowych kusze, głównie niemieckie, z pięknym egzemplarzem wykonanym w Polsce w r. 1725 dla podkomorzego koronnego Kazimierza Poniatowskiego, brata króla Stanisława Augusta. 
SZTUKA WSCHODU: najistotniejszą częścią ekspozycji jest wystawa mieszcząca się na ( I piętrze skrzydła zachodniego Zamku) stanowią trofea i pamiątki związane z odsieczą wiedeńską (12 IX 1683), kiedy to wojska polskie pod wodzą Jana III Sobieskiego odniosły walne zwycięstwo nad armią turecką pod wodzą Kara Mustafy. 
WAWEL ZAGINIONY: Otwarta w r. 1975 stała ekspozycja „Wawel zaginiony” mieści się w przyziemiu budynku zamykającego od strony zachodniej dziedziniec pałacu królewskiego. Utworzony rezerwat archeologiczno-architektoniczny obejmuje przede wszystkim cztero absydową rotundę Najświętszej Panny Marii – ŚŚ. Feliksa i Adaukta, a także pozostałości gotyckiego zamku, relikty renesansowych kuchni królewskich; prezentowane są rezultaty dokonanych na Wzgórzu odkryć archeologicznych, fragmenty rzeźbiarskiej dekoracji architektonicznej, od średniowiecza po okres nowożytny. Dzieje zabudowy Wzgórza pozwalają poznać umieszczone na wstępie plansze i model Wawelu (według stanu w w. XVIII) oraz program wirtualnej rekonstrukcji komputerowej wybranych budowli z okresu wczesno romańskiego i romańskiego.
CENA: 
50,00 zł osoba dorosła + 27.00 zł - 59.00 zł wstępy 
40,00 zł dziecko do 10 lat + 19.00 zł - 40.00 zł wstępy 


4 WYCIECZKA DO WIELICZKI   wyjazd o godz. 9.15 powrót ok.16.00 
                                                        
lub  wyjazd o godz. 16.15 powrót ok. 21.30

Wielickie złoże solne obejmuje obszar 5,5 km długości i szerokości od 0,5 do 1,5 km. W ciągu siedmiu wieków zgłębiono w Wieliczce 26 szybów dziennych i 180 szybików łączących poszczególne poziomy. Górniczą eksploatację złoża rozpoczęto na I poziomie (57 m pod ziemią), dochodząc z czasem do poziomu IX (327 m głębokości). Wydrążono 2 350 komór i ponad 240 km chodników. Mimo występujących zagrożeń (wodne, zawałowe, gazowe) wyrobiska w kopalni wielickiej cechują się trwałością, znacznie większą niż w kopalniach kruszcowych, dzięki temu zachowały się do naszych czasów komory wybrane pod koniec średniowiecza czy w początkach ery nowożytnej. 

W 1976 r. została wpisana do rejestru zabytków krajowych, a w dwa lata później na Pierwszą światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 IX 1994 r. uznana za Pomnik Historii. W ramach jednego biletu zwiedzimy również podziemną ekspozycję Muzeum Żup Krakowskich W zespole kilkunastu komór podziwiać można oryginalne urządzenia i narzędzia górnicze służące niegdyś do eksploatacji złoża, transportu soli, odwadniania, a także poznać historię warzelnictwa solnego w Polsce. Zwiedzanie trasy turystycznej, oraz podziemnej ekspozycji muzealnej trwa 3 godziny. 

CENA:
50,00 zł os. dorosła + wstęp 52,00 zł 
+ wstęp emeryci/renciści 38,00 zł
40,00 zł dziecko do 10 lat + wstęp 38,00 zł 

BILET RODZINNY: ( 2 dorosłe + 2 dzieci = 142,00 zł, dzieci do 4 lat bezpłatnie )

5 WYCIECZKA DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ i DO WADOWIC  
                                                           wyjazd o godz. 9.15      powrót ok.16.00
                                                   
lub wyjazd o godz. 16.15 powrót ok. 21.30

Początki Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej sięgają roku 1600, kiedy to Mikołaj Zebrzydowski, wojewoda krakowski, wzniósł na górze Żarek kaplicę Ukrzyżowania Pana Jezusa według gipsowego modelu jerozolimskiej kaplicy Świętego Krzyża. Wkrótce Mikołaj Zebrzydowski postanowił wznieść kaplicę Grobu Chrystusa i niewielki klasztor z kościołem. Następnie postanowił ufundować, wzorowane na Jerozolimie, stacje Męki Pańskiej, tym bardziej, że dopatrzył się w swoich dobrach znacznego podobieństwa do położenia Jerozolimy. Wzgórze Żarek nazwano Golgotą, wzniesienie pod Lanckoroną – górą Oliwną, pagórek w okolicy dzisiejszej kaplicy Dom Kajfasza – górą Syjon, wzniesienie pod przyszły Ratusz Piłata - górą Moriah, a rzekę Skawinę nazwano Cedron.

 


Po śmierci Mikołaja Zebrzydowskiego w 1620 roku prace kontynuował jego syn Jan Zebrzydowski. Następny fundatorem był Michał Zebrzydowski syn Jana. Po jego śmierci w 1667 roku opieka nad Kalwarią przeszła na rodzinę Czartoryskich. Powiększono kościół o długą i szeroką nawę i dwie wieże przy elewacji frontowej. Dobudowano dwie kaplice. Od Zachodu św. Antoniego i od wschodu Niepokalanego Poczęcia NMP. Trasa naszego zwiedzania będzie prowadziła po Sanktuarium, gdzie przewodnik przybliży nam dokładnie z historię wszystkich w/w miejsc. 


Wadowice. 11 kwietnia 2014 otwarto nowe muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Całość została podzielona na 16 stref. Ich przejście ma przypominać pielgrzymkę a także drogę Karola Wojtyły: od małego Lolka z Wadowic, przez metropolitę krakowskiego, po głowę kościoła i świętego.„ Chcemy, aby na tej wystawie każdy indywidualnie spotkał się z Ojcem Świętym - dla nas ważne są odczucia” - mówi Barbara Kłaput, autorka nowej wystawy. Sercem nowej ekspozycji jest mieszkanie Wojtyłów. "Choć nie jest oryginalne, staraliśmy się odtworzyć je bardzo wiernie". W strefie poświęconej zamachowi na Ojca Świętego w podłodze umieszczono pistolet, z którego Ali Agca strzelał do Jana Pawła II. W sali poświęconej śmierci papieża jest natomiast oryginalna biblia, którą współpracownicy czytali przy umierającym Janie Pawle II. Na 350 stronie jest w niej niewielka adnotacja ołówkiem "Amen" i znak krzyża.

 

CENA: 50,00 zł os. dorosła + wstęp 26,00 zł 
40,00 zł dziecko do 10 lat + wstęp 18,00 zł 


6 WYCIECZKA DO WADOWIC I OŚWIĘCIMIA
wyjazd o godz. 9.15 powrót ok. 17.00  

Zachowane i autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu koncentracyjnego: Auschwitz I i Auschwitz II-Birkeanu. Wizyta z przewodnikiem pozwoli lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce. Potrzeba na to co najmniej 3,5 godziny. Początkowo w obozie Niemcy umieszczali polskich więźniów politycznych. Od wiosny 1942 r. Auschwitz stał się największym miejscem mordu na Żydach przywożonych w ramach nazistowskiego planu ich zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Dramat autentycznego miejsca nadaje wyjątkowy sens prowadzonej tu edukacji, rozpiętej pomiędzy tragedią Auschwitz a trudnymi problemami współczesności. 

Zachować Pamięć - Zachować Miejsce Pamięci. Musimy razem powstrzymać nieodwracalne zmiany zagrażające autentyzmowi tego miejsca. Kampania Intervene Now wspiera zachowanie Miejsca Pamięci dla przyszłych pokoleń.

WADOWICE - 11 kwietnia 2014 otwarto nowe muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Całość została podzielona na 16 stref. Ich przejście ma przypominać pielgrzymkę a także drogę Karola Wojtyły: od małego Lolka z Wadowic, przez metropolitę krakowskiego, po głowę kościoła i świętego.„ Chcemy, aby na tej wystawie każdy indywidualnie spotkał się z Ojcem Świętym - dla nas ważne są odczucia” - mówi Barbara Kłaput, autorka nowej wystawy. Sercem nowej ekspozycji jest mieszkanie Wojtyłów. "Choć nie jest oryginalne, staraliśmy się odtworzyć je bardzo wiernie". W strefie poświęconej zamachowi na Ojca Świętego w podłodze umieszczono pistolet, z którego Ali Agca strzelał do Jana Pawła II. W sali poświęconej śmierci papieża jest natomiast oryginalna biblia, którą współpracownicy czytali przy umierającym Janie Pawle II. Na 350 stronie jest w niej niewielka adnotacja ołówkiem "Amen" i znak krzyża.

Placówka zostanie otwarta dla zwiedzających pod koniec roku 2014. Na czas przebudowy przygotowaliśmy dla Państwa wystawę zastępczą „Skarb mojego życia. Replika domu rodzinnego Jana Pawła II”, która mieści się w Domu Katolickim przy Bazylice w Wadowicach, kilka kroków od domu rodzinnego Ojca Świętego. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia, w miejscu, gdzie „wszystko się zaczęło”

CENA: 50,00 zł dorosła + wstępy 53,00 zł
          seniorzy 35,00 zł 
          Wstęp od 15 roku życia. 

7 WYCIECZKA DO SZCZAWNICY I NIEDZICY  
„SPŁYW „PRZEŁOMEM DUNAJCA”   lub 
Alpine Coaster
                                                   wyjazd o godz. 9.15 powrót ok. 17.30


To właśnie tutaj w lochach zamkowych uwięziony był Janosik. Zobaczymy tu miejsce do którego był przykuty, oraz narzędzia tortur i dyby w których chętni uczestnicy wycieczki mogą być uwięzieni. Po zwiedzaniu zamku udajemy się pospacerować po koronie zapory Czorsztyńskiej, skąd zobaczymy drugi zamek Czorsztyn i posłuchamy kolejnych legend. 

        

Dębno Podhalańskie - we wnętrzu znajduje się wspaniała gotycka polichromia ścienna, pochodząca z 1500 roku.
Przy budowie kościółka nie używano gwoździ. Jak głosi legenda, miał w nim miejsce ślub Janosika z Maryną. Do dnia dzisiejszego możemy zobaczyć ławkę Janosikową – na której siedzieli świadkowie ślubni: Kwiczoł i Pyzdra. 
Następnie jedziemy do Niedzicy i zwiedzamy wspaniały zamek, o którym krąży wiele legend, a najbardziej znane z nich to: o Brunhildzie i o Janosiku. 

Wariant ze spływem przełomem Dunajca:
Z Niedzicy udajemy się w stronę Sromowiec do Przystani Flisackiej. Spływ rozpoczyna się od ochrzczenia turystów wodą z Dunajca, potem są już wszyscy jak swoi. Spływ trwa ok. 2,5 godziny. Wymyślił go właściciel Szczawnicy Józef Szalay. Pienińska tratwa zabiera od 10 do 14 osób w zależności od wieku dzieci. Tratwą steruje zawsze dwóch górali. Strój górali pienińskich składa się z białych portek pięknie zdobionych, do tego biała koszula i modra kamizelka, na głowie kapelusz. 

Po dopłynięciu do Szczawnicy w celu rozruszania nóg udajemy się na spacer po Pijalni Zdrojowej mieszczącej się w Parku Górnym. Każdy z uczestników wycieczki spróbuje wód leczniczych po których od razu będzie zdrowszy. 

CENA: 55,00 zł dorosła + wstępy 12,00 zł + spływ 49,00 zł        seniorzy 49,00 zł
45,00 zł dziecko do 10 lat + wstępy 10,00 zł + spływ 24,50 zł

Wariant z Alpine Coaster:
Z Niedzicy udajemy się do Szczawnicy której powstanie zawdzięczamy Józefowi Szalayowi. Odwiedzimy Pijalnie Zdrojową mieszczącą się w Parku Górnym. Każdy z uczestników wycieczki będzie mógł spróbować wód mineralnych po których od razu będzie zdrowszy. Następnie proponujemy spacer po parku a dla odważnych wyjazd kolejką krzesełkową na górę Palenicę

W drodze powrotnej odwiedzimy Stacje Narciarską Czorsztyn Ski znajdującą się w miejscowości Kluszkowce. Szczególną atrakcją jest przepiękny widok rozpościerający się na Kotlinę Orawsko – Nowotarski, Tatry, Beskid Żywiecki, Góry Gorce i Pieniny Z Zalewem Czorsztyńskim. My zachęcamy do skorzystania z toru saneczkowego Alpine Coaster. Zjeżdżalnia dysponuje 44 wózkami z których każdy posiada oparcie, pasy bezpieczeństwa, hamulec ręczny i automatyczny ograniczający prędkość do 40 km/h.

CENA: 55,00 zł dorosła + wstępy 17,00 zł 
45,00 zł dziecko do 10 lat + wstępy 15,00 zł 


8 WYCIECZKA W TATRY - MORSKIE OKO  wyjazd godz. 9.15 powrót ok. 17.00

Asfaltowa droga z Palenicy Białczańskiej udajemy prawdopodobnie najpopularniejszym szlakiem tatrzańskim nad Morskie Oko. Wycieczkę rozpoczynamy koło znanego i najczęściej zapełnionego samochodami turystów parkingu na Palenicy Białczańskiej. Ponad pół godziny podchodzimy łagodnie nie znakowaną drogą asfaltową, po drodze m.in. przekraczając Waksmundzki Potok i mijając leżącą po lewej stronie Niżnią Polanę pod Wołoszynem. Następnie z prawej strony dochodzi czerwony szlak z Rówieni Waksmundzkiej i odtąd do Morskiego Oka podążamy już za tymi znakami. Po 50 minutach (40 min.↓) od Palenicy Białczańskiej docieramy do pięknych wodospadów — tzw. Wodogrzmotów Mickiewicza. Szlak wiedzie teraz praktycznie płaskim terenem podnóżami Roztockiej Czuby (1426 m n.p.m.), dochodząc do leśniczówki Wanta. Kawałek przed nią szlak wkracza w las, i prowadzi serpentynami w górę. 
Stąd do Morskiego Oka podążamy Doliną Rybiego Potoku (wcześniej Doliną Białki). Mijamy polanę Włosienica, do której dowożą turystów wozy konne, następnie duży kompleks gastronomiczny. Do Morskiego Oka, najpiękniejszego jeziora Tatr Polskich z fantastycznymi widokami na górujące nad nim olbrzymy - m.in. Mięguszowieckie Szczyty, dochodzimy po półtorej godzinie (1h 15 min.↓) od Wodogrzmotów Mickiewicza. Od Palenicy Białczańskiej natomiast 2h 20 min. (1h 55 min.↓). 

CENA: 
50,00 zł osoba dorosła + 4.00 zł wstępy
40,00 zł dziecko do 10 lat + 2.00 zł wstępy

9 TERMY PODHALAŃSKIE – SZAFLARY  
wyjazd godz. 9.15 powrót ok. 14.00 
lub  wyjazd godz. 15.00 powrót ok. 20.00

Termy Podhalańskie zapraszają Państwa na wspaniały wypoczynek, nasz Aquapark jest basenem termalnym, co czyni go pierwszym tego typu obiektem na Podhalu i w pobliżu Zakopanego.
Park wodny termy Szaflary jest najlepszy, ponieważ: - woda, która wypełnia niecki basenowe jest cieplejsza aniżeli w innych Aquaparkach - posiadamy niepowtarzalny wystrój, - oferujemy najniższe ceny spośród wszystkich aquaparków.

Kąpiel i wchłanianie wód kąpieliska ma korzystne działanie na nasz organizm: - zmniejsza otyłość i obniża nadwagę - eliminuje i ogranicza bezsenność - stabilizuje tętno, eliminuje choroby serca, choroby układu krążenia - eliminuje osłabienia i bóle głowy - obniża stres i równowagę psychiczną - poprawia samopoczucie, stabilizuje system nerwowy, przywraca wewnętrzny spokój - przyspiesza rekonwalescencję po zabegach i leczeniu - poprawia wewnętrzną przemianę materii - reguluje gospodarkę hormonalną
CENA: 
25,00 zł osoba dorosła + wstępy 42.00 zł za 2,5 h          SENIORZY od 60 lat 28.00 zł
25,00 zł dziecko do 10 lat + wstępy 28.00 zł za 2,5 h
Bilet rodzinny: 2+1 = 105 zł     2+2= 126 zł


10 BASENY TERMALNE – BUKOWINA TATRZAŃSKA 
wyjazd godz. 9.15 powrót ok. 14.00; wyjazd godz. 15.00 powrót ok. 20.00
Termy bukowiańskie są centrum rozrywki dla całej rodziny, ośrodkiem uzdrowiskowym i rehabilitacyjnym. Obiekty termalne obejmą 12 basenów: 6 wewnętrznych i 6 zewnętrz­nych. Temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 28-36°C. 
"Terma Bukowina Tatrzańska" korzysta z wody termalnej nawierconej w otworze usytuowanym na północno-zachodnim zboczu Wysokiego Wierchu, w odległości około 6 km od brzegu Tatr. Otwór ten był nadzorowany i udokumentowany przez specjalistów Oddziału Karpackiego Państwowego Instytutu Geologicznego w Krakowie. 
Właściwości zdrowotne
Kąpiel w tak zmineralizowanej wodzie termalnej wpływa bardzo korzystnie na organizm. Szczególnie poprawia komfort psychiczny, obniża stres, stabilizuje system nerwowy, dzięki czemu przywraca wewnętrzny spokój i poprawia ogólną kondycję psychofizyczną oraz chroni m.in. przed chorobami Parkinsona i Alzheimera. Eliminuje choroby serca, stabilizuje tętno, leczy choroby układu krążenia, zmniejsza otyłość a nawet eliminuje bezsenność.
Dodatkowo woda ta regeneruje gospodarkę hormonalną organizmu, znacznie poprawia przemianę materii, pomaga na bóle głowy i stawów oraz zdecydowanie przyspiesza rekonwalescencję po zabiegach i przebytych chorobach. Woda termalna pozyskiwana z odwiertu w Bukowinie Tatrzańskiej jest typu siarczanowo-chlorkowo-wapniwo-sodowego o mineralizacji 1,5g/dm3.

CENA: 
50,00 zł osoba dorosła + wstępy 49.00 / 69.00 zł za 2,5 h  SENIORZY od 65 lat 32/42.00 zł
40,00 zł dziecko do 10 lat + wstępy 30.00 / 40.00 zł za 2,5 h


 11 LUDŹMIERZ i JARMARK W NOWYM TARGU    wyjazd godz. 9.15 powrót ok. 13.00

Ludźmierz. Kościół i parafia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu jest najstarszą parafią na Podhalu. Powstała w 1234 roku kiedy to wojewoda krakowski Teodor Cedro h. Gryf ( Gryficie ) dostaje przywilej kolonizowania terenów nad rzekami Biały i Czarny Dunajec. Teodor Gryfina sprowadza tutaj zakonników z Jędrzejowa. Są to Cystersi, którym ofiarował dobra ziemskie, a na terenie dzisiejszej wsi polecił wybudować klasztor. Pierwszy kościół powstał w 1238 roku. Obecny kościół powstał w 1869 roku . Został wybudowany w stylu neogotyckim. Obecnie kościół nosi zaszczytny tytuł Bazyliki mniejszej. Wyróżnienie tym tytułem oznacza szczególny związek z Kościołem Rzymskim i z Ojcem Świętym. Doceniony jest w ten sposób wkład całej wspólnoty wierzących w rozwój wiary. W Ludźmierzu Ojciec Święty Jan Paweł II był kilkakrotnie. Najbardziej znane pobyty to rok 1963 kiedy koronował obraz Matki Boskiej Ludźmierskiej i rok 1997 kiedy odprawił nabożeństwo różańcowe. Zobaczymy również ołtarz polowy, ogród różańcowy, pomnik Jana Pawła II, Bramę Wiary, Boży Grób. Nową atrakcją jest namiot multimedialny gdzie wyświetlany jest film o Sanktuarium.

Nowy Targ. Zapraszamy na nowotarski jarmark regionalny. Odbywa się on od ponad 650 lat kiedy to Król Polski Kazimierz Wielki nadał miastu przywilej lokacyjny i możliwość organizowania w każdy czwartej jarmarku. Istnieje tutaj możliwość zaopatrzenia się w różnorodne pamiątki, związane z kulturą i sztuką górali podhalańskich.

Cena: osoba dorosła 35 zł,    dziecko (do 10 lat) 30 zł


12 PARK MINIATUR – INWAŁD
wyjazd godz. 9.15 powrót ok. 14.30   lub  wyjazd godz. 15.00 powrót ok. 20.00

Kompleks wenecki powstawał na oczach turystów prawie rok. Sercem całego kompleksu jest Plac św. Marka - najpiękniejszy plac świata. Łączy w sobie elementy fantazji i rzeczywistości. Nad Placem góruje Dzwonnica św. Marka - najwyższa budowla Wenecji. Lunapark gwarantuje doskonałą zabawę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Dorośli, którzy lubią mocne wrażenia, powinni obejrzeć Pirat Show i Egipt Horror Show, wybrać się na seans w technologii 5D MAX oraz w szaloną podróż na Symulatorze. A na najmłodszych turystów czeka kolejka elektryczna, zjeżdżalnia, Małpi Gaj. Tutenchamon – skarb Faraonów. Magiczna podróż w czasy starożytnego Egiptu. Wystawa repliki grobowca Faraona Tutenchamona wykonana specjalnie dla naszego parku przez egipskich artystów. Główna komora grobowa odtworzona w skali 1:1 przenosi nas w gorące okolice Doliny Królów. "Złota Maska", osobisty rydwan, posągi związane z religią oraz wiele przedmiotów codziennego użytku. historii. Zabawa w Egipt Horror Show – Egipskim Pałacu Strachów. 
Zielony labirynt – radość i zabawa dla dorosłych i dzieci pośród pachnących zielenią korytarzy! Zawiłe, zielone korytarze rozciągają się na obszarze 2.000 m2 . Auto scooter – przejażdżka samochodzikiem elektrycznym po specjalnie do tego skonstruowanym torze przyniesie niezapomniane wrażenia. Koło młyńskie – przejazd potężną karuzelą z której rozpościerają się wspaniałe widoki na Park Rozrywki jest ciekawą atrakcją zarówno dla dzieci i osób dorosłych. 
CENA: 
50,00 zł osoba dorosła + wstępy 30,00 zł ( 40,00 zł ) 
SENIORZY od 65 lat 25,00/35,00 zł 
40,00 zł dziecko do 10 lat + wstępy 25,00 zł ( 35,00 zł )
Dzieci do 3 lat gratis.

Park Warownia
wyjazd godz. 9.15 powrót ok. 14.30   lub  wyjazd godz. 15.00 powrót ok. 20.00

Park Średniowieczny – Warownia Inwałd zlokalizowany jest w niewielkiej miejscowości Inwałd w województwie małopolskim, 6 km od Andrychowa i 6 km od Wadowic. Zajmuje teren 2,5 tys. m2. Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż w czasie. Przekraczając jego podwoje cofamy się do XV wieku. W cieniu zamkowych baszt, pośród drewnianych chat podgrodzia, zobaczymy codzienna krzątaninę średniowiecznej osady.

Inwałd - Park Warownia – Wadowice / Muzeum Ojca Świętego /

W średniowiecznej osadzie o świcie rozpoczyna się codzienna krzątanina. Kowal wprawnym ruchem krzesze iskry na suszoną korę brzozy, która już wkrótce z małej tlącej kupki przemieni się w huczący żar ogniska kowalskiego. Kowal tworzył narzędzia, którymi pracowali inni co czyniło z niego ważną osobę. Była to praca trudna i wyczerpująca, wymagająca wielu lat nauki. W sąsiednim domu pod zręcznymi palcami garncarza, bezładna masa przemienia się w wirujące na kole garncarskim naczynia. Odkryto, że wrzucone do ognia gliniane przedmioty stają się niezwykle twarde. Od tego czasu kubki, talerze i garnki stały się niezbędne w każdym domostwie. Zaspana szewcowa , potykając się w za dużych chodakach, uginając się pod ciężarem koromysła niesie wodę w drewnianych wiadrach. Na wielkiej ławie przysypanej, z pozoru bezwładnie rozrzuconymi: szydłami, igłami, szpulkami dratwy tworzą kolejna parę nowych eleganckich ciżemek. Noszone przez damy wytworne suknie powstawały u tkacza, który swoją prace zaczynał od przygotowania materiału. Strzygł owce, runo jest gręplowane za pomocą drewnianych grzebieni i zmieniane w jednolitą kulę, która trafiała na kądziel i za pomocą wirującego wrzeciona w zręcznych palcach prządki przemieniała się w nić. W codziennym życiu potrzebny był powróz. Do uwiązania krowy czy zaczepienia radła. Powstawał z wysuszonego lnu, z którego za pomocą grzebienia i kijanki odrywa się ziarna. W spacerze po warowni zobacztymy również Zbrojownie. Wiszą tuta na ścianach miecze, topory i halabardy. To miejsce jest niezwykłe. Tutaj będziemy mogli wszystkiego dotknąć, potrzymać w ręce. Tutaj sami przekonamy się ile waży miecz, przymierzyć się do glewni albo straszliwego cepa bojowego, do do stojących zbroi można mejść i na własnej skórze zaznać rycerskich wygód, odchodząc z niepowtarzalnymi zdjęciami. Pokaz multimedialny. Wkraczamy do pomieszczenia zatopionego w zupełnych ciemnościach. Tylko delikatne światełka przebijające się w mroku wskazują kontur ścian, po chwili zapada zupełna ciemność. W oddali grają świerszcze w akompaniamencie szelestu traw czesanych podmuchem wiatru. Sielską ciszę przerywa głośny tupot żołnierskich butów strażnika zaalarmowanego szelestem pod murami zamku. Wkrótce ciemność rozrywa błysk pożaru i wystrzału z łuku. Zaczyna się bitwa. Sala tortur. Niezwykłe miejsce, które pokazuje średniowieczne metody wymuszania przyznania się do winy i sposobu wymierzania kary. Zobaczymy tutaj pręgierz, dyby, klatkę i wiele innych eksponatów. Dopełnieniem szarzej podróży w czasie będzie wizyta w Parku ruchomych smoków. Duży smok strzegący średniowiecznego grodu zieje ogniem, ale wcale nie jest taki straszny i do tego potrafi zrobić wiele sztuczek. W przylegającym do Warowni parku spotkamy również kilka innych mniejszych smoków.

Wadowice.  
11 kwietnia 2014 otwarto nowe muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Całość została podzielona na 16 stref. Ich przejście ma przypominać pielgrzymkę a także drogę Karola Wojtyły: od małego Lolka z Wadowic, przez metropolitę krakowskiego, po głowę kościoła i świętego.„ Chcemy, aby na tej wystawie każdy indywidualnie spotkał się z Ojcem Świętym - dla nas ważne są odczucia” - mówi Barbara Kłaput, autorka nowej wystawy. Sercem nowej ekspozycji jest mieszkanie Wojtyłów. "Choć nie jest oryginalne, staraliśmy się odtworzyć je bardzo wiernie". W strefie poświęconej zamachowi na Ojca Świętego w podłodze umieszczono pistolet, z którego Ali Agca strzelał do Jana Pawła II. W sali poświęconej śmierci papieża jest natomiast oryginalna biblia, którą współpracownicy czytali przy umierającym Janie Pawle II. Na 350 stronie jest w niej niewielka adnotacja ołówkiem "Amen" i znak krzyża.

Czas wycieczki: 8 – 9 godzin

CENA: 
50,00 zł osoba dorosła + wstępy 30,00 zł ( 40,00 zł ) 
SENIORZY od 65 lat 25,00/35,00 zł 
40,00 zł dziecko do 10 lat + wstępy 25,00 zł ( 35,00 zł )
Dzieci do 3 lat gratis.


Cena obejmuje: autokar lub bus klasy turystycznej, pilotaż-przewodnika, rezerwację wstępów. Cena nie zawiera obowiązkowego ubezpieczenia 1.00 zł. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają indywidualnie. W przypadku niskiej frekwencji organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki na 24 godziny przed wyjazdem, zwracając dokonaną wcześniej pełną wpłatę.