Pomnik św.Mikołaja

Fontanna "7 słoni"

Modrzewiowy kościółek z XVIw.

Pomnik Jana Pawła II w Parku Zdrojowym.

Uzdrowisko Rabka-Zdrój położone jest w Beskidach Zachodnich, u podnóża Gorców, na  wysokości  około 500 do 650 m n.p.m. 
Część uzdrowiska Rabki zlokalizowana jest na stokach górskiego grzbietu  rozdzielającego potoki Poniczankę i Słonkę - prawobrzeżne dopływy Raby. Obszar Rabki jest dobrze nasłoneczniony, osłonięty od wiatrów.
Największym skarbem uzdrowiska są solanki - jedne z najsilniejszych w Europie. Z ich dobroczynnego działania można skorzystać w Zakładzie Przyrodoleczniczym.  
Szczególnymi właściwościami klimatu uzdrowiskowej części  Rabki jest prawie zupełny brak mgieł.
Szata roślinna okolicy  ma charakter typowy dla Beskidów Zachodnich.  Najniżej znajdują się pola uprawne, łąki i pastwiska, urozmaicone niewielkimi skrawkami leśnymi, zachowanymi zwłaszcza wzdłuż potoków i w dolinie rzeki Raby. Wyższe położenia - w górskim piętrze regla dolnego - pokryte są lasami oraz polanami użytkowanymi jako łąki kośne. Panującymi gatunkami drzew w lasach są: świerk,  jodła, jawor, brzoza  i olsze.   Około 33% obszaru miasta i uzdrowiska zajmują zadrzewienia, na które składają się: park zdrojowy, zagajniki nad potokami oraz  drzewa  wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Najczęstszymi drzewami  w zieleni miejskiej  są: jesiony, topole, wierzby, lipy i świerki. Ze względu na taką ilość zieleni oraz związanym z tym opadem aeroalergenów, informacje dla osób alergicznych znajdą Państwo na specjalnej >> stronie internetowej
Oficjalna strona Rabki-Zdrój >> www.rabka.pl.
>>Fotograficzna historia Uzdrowiska

Wczasowicze do swojej dyspozycji maja piękny i duży Park Zdrojowy. Posiada on sieć  utwardzonych ścieżek spacerowych z których bardzo chętnie korzystają dzieci i dorośli. Park  jest zawsze bardzo ładnie uprzątnięty, trawa przystrzyżona, posadzone kwiaty. Główny deptak          obsadzony jest pięknymi różami kwitnącymi całe lato. 
W Parku znajduje znajdują się dwie piękne  fontanny. Do dyspozycji gości są ławeczki. Dla dzieci jest plac zabaw. Osoby chcące aktywnie  spędzić pobyt w Parku zapraszamy do wypożyczalni rowerów i na ścieżkę zdrowia. W zachodniej części parku, obok kawiarni Parkowej znajduje się tężnia solankowa oraz pijalnia wód mineralnych.

Atrakcją  rabczańskiego Parku są RABCZAŃSKIE WIEWIÓRKI.  Na ich widok uradują  się serca młodszych  jak i starszych.  Występują w różnych kolorach. Są czarne, podpalane, ale najczęściej spotyka się  rude. Są one bardzo ufne i jeżeli nie będziemy wykonywać gwałtownych ruchów to na pewno  podejdą do nas  i wezmą od nas tradycyjnego orzeszka.  Tutaj prośba do dzieci i rodziców. Był taki  okres że populacja wiewiórek bardzo się zmniejszyła,  a ich wygląd zewnętrzny pozostawał wiele do  życzenia. Prosimy nie dawać im słodyczy.
Jeżeli chcecie Państwo aby i nasze dzieci mogły  nacieszyć się ich widokiem kupmy im kilka orzeszków  i nie gniewajmy się jeżeli natychmiast go zakopią , a po następnego natychmiast do nas wrócą.

Atrakcją Parku są także   RABCZAŃSKIE  FONTANNY.   W powojennej Rabce funkcjonowały 4 fontanny. Obecnie zostały już tylko trzy fontanny. Jedna  z nich została przebudowana na kwietnik. Pozostałe trzy maja się dobrze. Zostały one w 1997r. wyremontowane  i odnowione. Zyskały również ozdoby wykonanymi z mosiądzu . Co one przedstawiają zostawiamy już do Państwa fantazji ( wyobraźni ). Fontanny zostały też oświetlone  nowoczesnymi lampami halogenowymi. Pierwsza z fontann mieści się przy "Kawiarni Zdrojowej", druga przy willi "Trzy Róże". Trzecia w samym Parku Zdrojowym. Jest ona największa i chyba  najpiękniejsza. W lecie można  podziwiać rosnące w niej nenufary dobrze znane starszym  czytelnikom z filmu " Noce i Dnie ".
 Myślimy że tradycyjne wrzucenie monety przez lewe ramie do  fontanny spowoduje ponowne odwiedzenie Rabki do czego serdecznie zapraszają autorzy  niniejszego przewodnika.


Pijalnia i tężnia.