Propozycja programu 3 dniowej " Zielonej szkoły "  (wycieczki szkolnej) do Rabki

1 dzień:  

 

Przyjazd do Rabki, rozlokowanie w ośrodku, obiad. Po obiedzie spacer po Rabce z przewodnikiem. Rabka-Zdrój to znane uzdrowisko dziecięce. Położone u podnóża gór Gorców. Pod Rabką znajdują się złoża gorącej słonej wody. To właśnie one decydują o specyficznym mikroklimacie. Podstawowym profilem leczniczym są choroby związane z górnymi drogami oddechowymi, choroby alergiczne, astma oskrzelowa, choroby płuc. W czasie spaceru po Rabce odwiedzimy Park Zdrojowy i zobaczymy Tężnia solankowa, gdzie po gałązkach tarniny spływa solanka mieszając się z powietrzem tworzy parasol solankowy. Spacer wokół tężni i wdychanie tak powstałego powietrza zdaniem lekarzy jest lepsze niż nadmorski spacer.. W centralnej części parku znajduje się pomnik Jana Pawła II. Pomnik powstał w 2003 roku na tzw. Szlaku Papieskim prowadzącym przez Beskidy, Gorce po Tatry z okazji 25 lecia Pontyfikatu Jana Pawła II. Szlaki Papieskie to wyraz troski aby nie zatarła się pamięć o miłości Jana Pawła II do gór i ludzkich ścieżek. Zobaczymy Pomnik Świętego Mikołaja, który powstał w 2004 roku przed zabytkowym dworcem kolejowym na trasie kolei Transwersalskiej, który ma być siedzibą Polskiego Świętego Mikołaja. Rabkoland Rodzinny Park Rozrywki. Od 1999 roku działa pod patronatem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Rabkoland oferuje różnorodne atrakcje dla wszystkich, którzy pragną mile i wesoło spędzić tu czas. Naszym celem jest Muzeum Etnograficzne im. Wł. Orkana. Mieści się w starym modrzewiowym kościółku z 1606 roku. Ekspozycja znajduje się w czterech pomieszczeniach przedstawiających zbiory tematyczne związane z tradycyjną kulturą górali Zagórzan i Kliszczaków: rzemiosło, rzeźbę, malarstwo, stroje ludowe i gospodarstwo. 
2 dzień:  

 

Całodzienna wycieczka autokarowa do Zakopanego. W programie: przejazd przez Olczę – dzielnicę Zakopanego, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Cudownego Medalika. Kształt świątyni nawiązuje do strzelistych szczytów tatrzańskich. Jaszczurówka – zwiedzimy wspaniały kościółek projektu Witkiewicza, wybudowany z płazów w roku 1904. Kościół został postawiony przy jedynej wówczas drodze prowadzącej na Morskie Oko. Wielka Krokiew – przejazd pod kompleksem skoczni narciarskich, oraz przejście na małą, średnią i młodzieżową skocznię narciarską. Skocznia położona jest na północnych zboczach góry Krokiew 1378 m. n.p.m. Jest największym obiektem tego typu w Polsce. Skocznię zaprojektował pan Stryjeński w 1924 roku. Od tego czasu przeszła kilka modernizacji aby spełniać aktualne wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Gubałówka – udajemy się na najczęściej odwiedzaną górę przez turystów. Wyjedziemy i zjedziemy wagonikiem przypominającym tramwaj. Wagonik jedzie po szynach pokonując 300 metrów przewyższenia. Z Gubałówki rozpościerają się wspaniałe widoki na całe Tatry. Zobaczymy Tatry Bielskie, Tatry Wysokie i Tatry Zachodnie z tak dobrze nam znanym Giewontem. Udajemy się na Krupówki gdzie robimy zasłużoną przerwę na odpoczynek i zakup pamiątek.
3 dzień:  

 

Po śniadaniu spacer po Rabce połączony z wizytą w Pracowni Garncarskiej, jedynej działającej pracowni ceramicznej na terenie Rabki. Garncarstwo to najdawniejsze i posiadające najbogatsze tradycje rzemiosło kultury rabczańskiej. Pracownia mieści się w starej góralskiej chałupie, prezentując typowy wzór XIX-wiecznej pracowni garncarskiej, co znacznie podnosi jej atrakcyjność. W pracowni istnieje możliwość samodzielnego wykonania prac. Następnie udajemy się na ostatnie zakupy pamiątek i wracamy na obiad do ośrodka. Wydanie suchego prowiantu na drogę. Wyjazd. 

    

 


 KALKULACJA - 3 dniowej " Zielonej szkoły " ( wycieczki szkolnej )

Pobyt 3 dniowy od obiadu do obiadu w ostatnim dniu:

48.00 zł x 3 dni = 144.00 zł x ................ilość dzieci= ..................zł za pobyt 
(Przyjęto średnią cenę obowiązującą w ośrodkach)

Program: 

  • Wycieczka autokarowa do Zakopanego
    Koszt na uczestnika: 62.50 zł
    UWAGA: koszt powyższej wycieczki uzależniony od ilości uczestników
    (powyższa cena odnosi się do minimum 35 osób)

  • Wycieczki piesze po Rabce (z programem)
    Koszt na uczestnika: 18.50 zł

RAZEM:
Pobyt: 144.00 zł + wycieczka autokarowa: 62.50 zł + wycieczki piesze po Rabce: 18.50 zł = 225.00 zł 

Całkowity koszt na uczestnika: 225.00 zł
===========================

UWAGI ORGANIZACYJNE:

CENA WYCIECZEK OBEJMUJE : 
- trzy miejsca bezpłatne dla opiekunów 
- koszty rezerwacyjne ( tel./fax. uzgodnienia )
- koszty przejazdów (autokar)
- opłaty parkingowe
- opiekę pilota lub przewodnika
- wstępy , bilety 

PROPOZYCJE DODATKOWE:
- obiad w dniu wyjazdu: 17.00 zł 
- suchy prowiant na powrót: 12.00 zł
- ubezpieczenie: 3.00 zł