Dodatkowe propozycje programowe

 

1. Autokar turystyczny

Oferujemy przewóz grupy i bagażu z dworca kolejowego w Chabówce lub Rabce do Domu Wczasowego lub Pensjonatu w cenie 200.00 zł za grupę.

2. Autokar turystyczny ok. 4.50 zł za km.

Zapraszamy do wynajmowania autokarów turystycznych. Autokary posiadają od 39 do 60 miejsc siedzących. Autokary wyposażone są standardowo.

3. Przewodnik Górski od 150.00 zł od grupy

Oferujemy prowadzenie wycieczek po górach i pilotaż wycieczek autokarowych na dowolnie wybranych trasach przez klienta z kompleksową obsługą / autokar + przewodnik + program turystyczny /.

Polecamy:

- Przewodnictwo miejskie /oprowadzanie po muzeach, zabytkach, ciekawych miejscach /

- Przewodnictwo górskie /wycieczki piesze w góry: Beskidy, Gorce, Pieniny, Tatry, Bieszczady /

- Przewodnictwo terenowe /prowadzenie wycieczek do najciekawszych miejsc województwa Małopolskiego/

- Pilotaż wycieczek autokarowych / zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce i Europie /

Uprawnieniami Marszałka Województwa Małopolskiego: D/218/2000/19/2004 / Koncesja na organizowanie imprez turystycznych na terenie Polski i Europy /

4. Przejażdżka dorożkami ok. 1 h 20.00 zł od osoby

Zapraszamy na niezapomnianą przejażdżkę góralskimi dorożkami w stronę doliny Słonki lub Poniczanki. Do oferty można dołączyć ognisko z pieczeniem kiełbasek w cenie 10.00 zł od osoby.

5. Ognisko ok. 1 h 10.00 zł od osoby

Ognisko z pieczeniem kiełbasek . Polecamy organizację ogniska w szałasie góralskim wyposażony w drewniane stoły i ławy. W cenie ogniska zapewniamy: kiełbasę , chleb, musztardę , ketchup, herbatę oraz drewno.

6. Rabkoland 4 żetony 15.00 zł od osoby PROMOCJA!!!

Zapraszamy do Rodzinnego Parku Rozrywki. Wykupienie minimum 4 żetonów na osobę upoważnia do bezpłatnego wstepu na teren Rodzinnego Parku Rozrywki. Normalna cena biletu wynosi: 5.00 zł

7. Prelekcja w GOPR ok. 1,5 h: 250.00 zł

Prelekcja o zasadach bezpieczeństwa i sposobie poruszania się po górach, wzbogacona o projekcję slajdów i opowieści z najciekawszych akcji ratowniczych przeprowadzonych przez ratowników z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

8. Zwiedzenie siedziby GOPR ok. 1 h 250.00 zł

Proponujemy zwiedzenie Stacji Centralnej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Grupy Podhalańskiej w RABCE. Zapoznamy się tu z codzienną pracą ratowników górskich. Zobaczymy dyżurkę wyposażoną w radiostacje, telefony alarmowe, nawigację satelitarną. Zobaczymy samochody terenowe, skutery śnieżne, TRX - górskie czterokołowce, oraz sprzęt ratowniczy.

9. Przejażdżka Quadem 8.00 zł od osoby ( ok. 5 minut)

Niezapomniana przejażdżka ratowniczym czterokołowcem, służącym do niesienia pomocy w górach poszkodowanym ludziom.

10. Ścianka wspinaczkowa 350.00 zł

Zapraszamy do skorzystania z nauki wspinania na sztucznej ściance wspinaczkowej w siedzibie GOPR. Wspinanie odbywa się na tzw. "Wędkę" przy pełnej asekuracji przez ratownika GOPR. W programie krótka nauka wiązania węzłów, przybliżenie technik wspinaczkowych, zapoznanie się ze sprzętem wspinaczkowym.

11. Wycieczki piesze i autokarowe

Polecamy organizację wycieczek pieszych, pieszo - autokarowych i autokarowych. Oferujemy spacery po Rabce i piesze wycieczki po okolicach. Zachęcamy do skorzystania z wycieczek pieszo – autokarowych łączących w sobie przejazd autokarem i wycieczkę górską. Polecamy wycieczki autokarowe do najciekawszych miejsc Ziemi Sądeckiej i Województwa Małopolskiego.

Na życzenie przesyłamy pełny zestaw wycieczek pieszych, pieszo - autokarowych i autokarowych.

Przesłany przez nas program zawiera jedynie wycieczkę do Zakopanego i Niedzicy z uwagi iż są to najczęściej odwiedzane miejsca przez przyjeżdżające do nas grupy.

12. Kapela góralska ok. 1 h 250.00 zł od grupy

Folklor góralski jest coraz bardziej popularny. Proponujemy zatem posłuchanie starych i nowszych melodii góralskich, posłuchanie opowieści, oraz zapoznanie się ze strojem ludowym górali podhalańskich.

13. Teatr "Rabcio" spektakl 12.50 zł od osoby

Jest to wspaniały teatr, który od samego powstania niesie radość zdrowym dzieciom na terenie Polski i świata , oraz umila pobyt chorym - przebywającym w Rabce podczas leczenia. Zapraszamy również aby Państwa dzieci skorzystały z okazji i obejrzały spektakl teatru "Rabcio".

14. Nauka malowania na szkle ok. 1 h 10.00 zł od osoby

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii pod Lilianną prowadzonej przez ludowych twórców. To właśnie tu możemy nauczyć się malowania na szkle. Zapoznamy się ze wszystkimi tajnikami malarstwa, oraz obejrzymy piękną kolekcję obrazów. Motywy malowane przez dzieci to najczęściej: zwierzęta, góry, postacie bajkowe, górale, kwiaty, aniołki i ptaki. Istnieje możliwość zamówienia dowolnego motywu. Polecamy również spotkanie z garncarzem i hafciarką.

 

15. Zabiegi lecznicze od 5.00 zł za zabieg

Jako, że Rabka jest Uzdrowiskiem dziecięcym proponujemy, aby pobyt wypoczynkowy połączyć z leczeniem klimatycznym, oraz z zabiegami balneologicznymi w Zakładzie Przyrodoleczniczym. Proponujemy wykupienie jednego lub dwóch rodzajów zabiegów dla wszystkich dzieci. Każde dziecko przed wskazaniem zabiegu zostanie przebadane przez lekarza uzdrowiskowego. W przypadku gdyby któreś z dzieci nie mogło skorzystać z zabiegu wykupionego przez grupę będzie miało zabieg indywidualny zalecony przez lekarza. W miarę możliwości prosimy wyposażyć dzieci w książeczki zdrowia - nie jest to jednak bezwzględnie konieczne. Listę zabiegów przesyłamy na Państwa życzenie.

 

16. Basen kąpielowy ok. 1 h : 8.00 zł od osoby

17. Sala gimnastyczna ok. 1 h : 150.00 zł od grupy

Sala gimnastyczna i basen znajdują się na terenie Instytutu Matki i Dziecka. Przy basenie są przebieralnie i prysznice dla dzieci.

18. Kadra pedagogiczna / cena do uzgodnienia /

Oferujemy wykwalifikowaną kadrę pedagogów, opiekunów i kierowników na kolonie i zimowiska w dowolnej części kraju.

PROGRAM EKOLOGICZNY:

1. Spotkanie z leśniczym ok. 1 h 250.00 zł od grupy

Proponujemy spotkanie z leśniczym lub ze strażnikiem przyrody. Tematem spotkania jest przyroda górska, jej charakterystyka, drzewostany, zagrożenia stwarzane przez ludzkość, sposoby jej ochrony, turystyka górska. Możliwe są również tematy zaproponowane przez pedagogów.

2. Spotkanie z pracownikiem GPN ok. 1 h 250.00 zł od grupy

/Gorczański Park Narodowy/

Tematy Prelekcji:

- fauna i flora GPN

- pasterstwo na terenie GPN wzbogacone projekcją slajdów

- temat ogólny dotyczący parku

- ścieżki dydaktyczne - spacer po ścieżkach

W przypadku ścieżek dydaktycznych proponujemy dowóz do siedziby GPN

w cenie ok. 450.00 zł od grupy tam i z powrotem.